Śmigielskie Quizwanie

O wydarzeniu

Gmina Śmigiel w 2018 roku otrzymała tytuł „Lidera Sportowej Polski”. Nieprzypadkowo – jej mieszkańcy od wielu lat są uzależnieni od sportu i bardzo aktywni, o czym świadczy liczny i chętny udział w wydarzeniach sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy.

W okresie pandemii nie odbywają się żadne imprezy, jednak Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, na ten wyjątkowy czas pandemii, razem z Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji zachęcają do aktywności fizycznej poprzez organizację wydarzeń wirtualnych. Jedna z nich skierowana jest nie tylko do mieszkańców gminy, ale do osób z całej Polski, którzy szukają motywacji do ruchu.

„Śmigielskie Quizwanie” to trzy zadania, które mają zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale równocześnie przybliżyć wiedzę o gminie w województwie wielkopolskim.

 

  1. Pierwsze zadanie polega na rozwiązaniu tytułowego quizu, który wymusi na uczestniku zapoznanie się z informacjami o gminie Śmigiel.

 

  1. Drugie zadanie ma zachęcić do aktywności fizycznej – należy wybrać ulubiony sposób rekreacji i w miesiącu wrześniu pokonać minimum:
  2. - 20 km – jeżeli uczestnik wybierze spacer, marszobieg lub marsz „nordic walking”
  3. - 30 km – jeżeli uczestnik wybierze bieganie
  4. - 50 km – jeżeli uczestnik wybierze jazdę rowerem.

Dystansu nie trzeba pokonać jednego dnia, jednak minimalny limit aktywności danego dnia to 5 kilometrów.

  1. Trzecie zadanie dotyczy rekreacji twórczej – uczestnik w pierwszym zadaniu zapoznał się z informacjami o gminie. Chcielibyśmy by w dowolnej formie: fotografii, rysunku, obrazu – przedstawił swoje wyobrażenie o tym mieście.

 

Każdy kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma pamiątkowy medal oraz śmigielski upominek. Uczestnicy, którzy w każdej kategorii wykażą się najwyższym wskaźnikiem aktywności otrzymają zaproszenie na weekend do Śmigla, gdzie będą mogli zapoznać się z walorami „miasta wiatraków”, ale także wziąć udział w treningu z wykwalifikowanym trenerem. Przekonajcie się na własne oczy, dlaczego zostaliśmy Laureatami Sportowej Polski.